Skip to main content

Warsztaty z fotografii portretowej z Maciejem Gillertem

MĘSKI PORTRETProwadzący

Fotografuję już od ponad dwóch dekad. Zaczęło się od hobby, które szybko stało się wielką pasją i sposobem na życie zawodowe. Najpierw fotografowałem sport, potem byłem fotoreporterem prasowym, a obecnie kończę autorski projekt portretowy. Swoją pasją, energią i miłością do fotografii staram się zarażać innych. Prowadziłem wiele wykładów, prelekcji i warsztatów fotograficznych, mam nadzieję, że moje pedagogiczne wykształcenie trochę w tym pomaga :). Współpracowałem z największymi gazetami i dziennikami na rynku polskim oraz z wieloma zarówno polskimi, jak i zagranicznymi agencjami fotograficznymi. Kluczowe publikacje i wyróżnienia znajdziecie na mojej stronie, na którą warto zajrzeć: www.maciejgillert.pl. Uparcie (jak twierdzą moi znajomi :)) twierdzę, że swojego najlepszego zdjęcia jeszcze nie zrobiłem.

Dla kogo?

Dla pasjonatów fotografii, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności, ale także dla początkujących, krórzy dopiero zaczynają swoją przygodę z fotografią – wszyscy będziemy rozwijać umiejętności i poszerzać wachlarz technik fotograficznych.
Będziemy bawili się przysłoną, czasem naświetlania i ogniskową (pomogą nam w tym topowe obiektywy marki Sigma Foto Polska). Będziemy testowali produkty oświetleniowe firmy GlareOne z serii PRO, będziemy przebierali modela w różne stylizacje i ustawiali go na różnych, czasem zaskakujących tłach, wykorzystując ciekawe faktury, cień i różne modyfikatory światła od GlareOne.

Grupa minimalna 8 osób, mmaksymalna 10.

Co ze sobą zabrać:

 • Aparat fotograficzny, obiektywy zapewni nam Sigma (Canon, Nikon, Sony), zakładam że ogniskowe 35mm – 105mm

 • pozytywne nastawienie i dobry humor 🙂

 • kartę pamięci, zdarzyło mi się kiedyś na bardzo ważny temat prasowy takowej nie zabrać 🙂

 • komplet adekwatnych baterii do aparatu i ładowarkę na wszelki wypadek

 • Kilka praktycznych porad jak pracować z modelem / modelką.

Program warsztatów:

 • 10:00 – 10:30 – Przywitanie kursantów, prezentacja sprzętu fotograficznego, który będzie używany podczas warsztatów (Sigma Foto Polska – obiektywy, GlareOne – światło, Wzorniki.eu- monitory i Loupedeck+, Ilford – wydruki, oraz oczywiście naszego modela Dawid Czupryński )

 • 10:30 – 13:30 – Warsztaty fotograficzne w studio: ćwiczenia praktyczne z oświetleniem i modelem, aby uzyskać odpowiedni efekt i kompozycję, praca ze światłem stałym z różnymi modyfikatorami światła, różne tła i techniki.

 • 13:30 – 14:30 – Przerwa obiadowa (menu do ustalenia wspólnie na dedykowanej grupie warsztató na Facebook-u)

 • 14:30 – 17:30 – Druga część zajęć praktycznych w studio.

 • 17:30 – 18:00 – Zakończenie zajęć, luźne rozmowy uczestników z modelem i organizatorami warsztatów.

 • Dodatkowo po zakończeniu kursu utworzymy osobną wewnętrzną grupę dyskusyjną, na której wybieremy Wasze najlepsze zdjęcia, omówimy je sobie, na niej możecie liczyć na moją opinię i dyskujsę z ozostałymi kursantami. Najleosze wybrane wspólnie zdjęcia Aureliszu Marszałek z Ilford Polska wydrukuje je w ilości 2 sztuk dla każdego kursanta w formacie A4.

Zapisy:

Maciej
maciejgillert@gmail.com
Koszt uczestnictwa : 999 zl dla pierszych 5 osób 899 zł.
Rezerwacja miejsca po wpłacie zadatku w kwocie 500 zł na konto:
ING Bank Polski
94 1050 1445 1000 0091 3449 4658
*Możliwość rozłożenia płatności na raty, szczegóły w wiadomości prywatnej.

Miejsce spotkania:

Imielin Studio

Ernesta Malinowskiego 1, 02-776 Warszawa